dummy-image
Kestech Mak. Inovasyon San.Tic.Ltd.Şti.

generators

location_on

Kocaeli / Turkey

thumb_up
text-icon
Description

“İLK GÜN Kİ HEYECANIMIZI 30 YILLIK TECRÜBEMİZ İLE BİRLEŞTİRDİK.”

1984 – PORAŞ MEKANİK İŞLERİ A.Ş. ortaklarından olan Yüksek Makine Mühendisi Ali KESTEK tarafından ev tipi fırın gaz musluklarının seri üretimi için 4 adet Hidrolik Transfer Makinesi tasarlanarak üretildi.
1990 – Üretilen hidrolik transfer makinelerinin başarısını takiben transfer makinelerinin ticari üretimine geçildi. İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesinde Ali KESTEK tarafından AKT MAKİNE ismi ile Hidrolik Transfer Makineleri üretimine başlandı.
1995 – Üretilen transfer makinelerinin tanıtımı için ilk defa CNR TATEF FUARINA katılındı.
2000 – Fatih KESTEK’in koordinatör olarak şirkete dahil olması.
2001 – İlk ihracat İngiltere’ye gerçekleştirildi.
2003 – Tek ve 2 eksen üniteli ilk CNC Transfer Makineleri üretildi.
YT serisi üniteler ve Advance serisi makine modelleri oluşturuldu.
2005 – EMO HANNOVER ile ilk defa uluslararası bir fuara katılındı. Programlanabilir hidrolik transfer makinesi Expention ve tek ve iki eksenli ünitelere CNC transfer makinesi Advance fuarda tanıtıldı.
2006 – İstanbul Endüstri ve Ticaret Serbest Bölgesinde üretim tesisi kurulmuştur. Artık hidrolik transfer makinesi üretimine son verilmiş ve sadece ileri teknoloji CNC Transfer Makinesi üretilmiştir.
2007 – İlk 3 eksen işleme merkezi ünitemiz ürünlerimiz arasında eklendi.
MT serisi ünite ailesi oluşturuldu.
MT serisi üniteler ile makinelerimize çelik ve alüminyum alaşımlı otomotiv parçalarını işleyebilme kabiliyeti kazandırıldı.
Robotik Otomasyon uygulamaları geliştirildi.
2009 – Rusya’ya ilk ihracat gerçekleştirildi.
2010 – Şirketin büyümesi ve gelişmesindeki katkıları sebebiyle Fatih Kestek şirketin Genel Müdürü olarak atanmıştır.
2011 – Magazinli Çubuk Sürücülerimiz geliştirildi. Ürün ailemize Bar modellerimiz eklendi. Böylelikle çubuktan işlenen parçalar makinelerimizin işleyebildiği parçalar arasına alındı.
METALLOOBRABOTKA fuarı ile Rusya’daki varlığımız güçlendirildi.
2012 – 4 ve 5 eksenli açı değiştirebilir üniteler geliştirildi.
MAC serisi üniteler, MT serisi ünitelere ek olarak geliştirildi. MAC serisi ünitelerde yüksek devirli spindellar ve direct drive teknolojileri kullanıldı.
Toplam 40 Eksen İnterpole Şekilde Çalışabilen CNC Transfer Makinesi TÜBİTAK 1507 AR-GE projesi tamamlandı.
2015 – F1 serisi ünite ailesi ve aynı isimli makine ailesi oluşturuldu.
18 adet 3 eksenli ünitenin interpole şekilde çalıştığı toplam 55 eksenli ilk transfer makinesi üretimi gerçekleştirildi.
Çift Çubuk Sürücülü CNC Transfer Makinesi İkinci TÜBİTAK 1507 AR-GE projesi tamamlandı.
2016 – Kestech Machinery Şikago-Birleşik Devletlerde kuruldu. Satış ofisi, servis ve montaj birimi oluşturuldu.
2017 – Bütünleşik Ölçü Kontrollü Robotik Dizme Üniteli CNC Transfer Makinesi Üçüncü TÜBİTAK 1507 AR-GE projesi gerçekleştirildi.
2018 – Kestech Inovasyon yaptığı projeler ile Ticaret Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılarak Türkiye’nin Silikon Vadisi olarak bilinen TÜBİTAK MAM Teknoloji Serbest Bölgesine kabul edilmiş ve bu bölgedeki AR-GE ve ÜRETİM ruhsatlı tek şirket olmuştur.
Eco, Pro ve Micron serisi üniteler ile aynı isimli makine modelleri geliştirildi. Beşinci nesil ünite ailemiz ile 0,01 mm (10 mikron) hassasiyetindeki parçalarda işlenebilmiştir.
2019 – Kilit Hattı Üretimi Dördüncü TÜBİTAK 1507 AR-GE projesi gerçekleştirildi.
2020 – Kestech Inovasyon Kocaeli Sanayi Odası tarafından yürütülen Robotik Otomasyon URGE projesine dahil oldu.                                                            2021 – Tübitak tarafından  0,005 mm (5 mikron) toleransla interpole talaş kaldırma prosesinin gerçekleştirileceği Sipariş AR-GE programına dahil edildik, ve 6 eksende simultene talaş kaldırma prosesini gerçekleştireceğimiz , beşinci 1507 AR-GE projemiz kabul edildi

  • Company Info
  • Category
  • verified generators
  • Approved Documents
  • verified Phone Number

Find Subcontractors and Employees on Workindo!

Kestech Mak. Inovasyon San.Tic.Ltd.Şti. is registered on Workindo. You may also find the right subcontractors or be a subcontractor by registering to our platform. Workindo also lets you search for potential employees and create a team for your next project.
Register Now baret ikon